Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde deprem nedeniyle Mersin’e gelen yurttaşlar için  “Giysi Evi” açan ve iki günde binlerce depremzedeye hizmet sunan Yenişehir Belediyesi, bölgeye de temel ihtiyaç malzemelerini sevk etmeye devam ediyor.  Dün Adıyaman’ın Gölbaşı ve Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine mobil mutfak kuran Yenişehir Belediyesi, yaraları sarmak için çalışmalarını üst noktaya taşıdı. Yenişehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde kurulan Yardım Depolama Merkezi ile afetzedelere ulaştırılacak temel ihtiyaç malzemeleri burada tasnif edilecek. İlk olarak İstanbul Kartal Belediyesi ve Ankara Çankaya Belediyesi tarafından gönderilen yardım tırları Yenişehir Belediyesinin Yardım Depolama Merkezi’ne ulaştı. Onlarca gönüllü de Yardım Depolama Merkezi’ne gelerek, yardım malzemelerini indirme ve düzenleme çalışmalarına katıldı.

BAŞKAN ABDULLAH ÖZYİĞİT DE GÖNÜLLÜLERLE ÇALIŞMALARA DESTEK VERDİ

Merkezde incelemelerde bulunan ve gönüllülerle birlikte çalışmalara destek veren Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Yenişehir’imize ulaşan Kartal ve Çankaya belediyelerimizin yardım malzemesi taşıyan tırlarını karşıladık. Arkadaşlarımız ve gönüllülerimizle malzemeleri tasnif ediyoruz. Mersin deprem bölgesinin bir adım sonrası. Dolayısıyla bölgemize çok sayıda insan geliyor. Gelen yurttaşlarımızın barınmaları ve diğer tüm ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Burada bir iyiliğe de aracı oluyoruz. Bugün Kartallı, Çankayalı vatandaşlarımızın desteğini halkımızla buluşturuyoruz. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’mizde 3 bin metrekarede oluşturduğumuz ‘giysi evi’mizle yurttaşlarımıza destek veriyoruz. Bölgeye temel ihtiyaç malzemelerini planlı olarak gönderiyoruz. Bu duyarlılığı gösteren Türkiye’min dört bir yanında vatandaşlarımıza, vicdanlı Türk milletine buradan teşekkür ediyorum. Çalışmalarımıza katkı sunan tüm gönüllülerimize şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

YENİŞEHİR BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDE

Depremin yaralarını sarmak için seferber olan Mersin Yenişehir Belediyesi,  hem Mersin’e gelen hem de deprem bölgesindeki yurttaşlara ihtiyaç malzemesi ulaştırırken, bölgedeki temizlik çalışmalarına destek veriyor. Hatay’ın Samandağ ilçesine 2 çöp toplama kamyonu ve temizlik ekipleri gönderen Yenişehir Belediyesi, ilçede temizlik çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor.

Yenişehir Belediyesi, deprem bölgesindeki olumsuzlukları en aza indirmek ve yurttaşların sağlığını korumak amacıyla çevre temizliği çalışmalarına ekipleriyle destek veriyor. Bölgedeki salgın ve hastalık riskine karşı harekete geçen Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Samandağ’da yoğun mesaiyle çalışıyor.

SERDAR SOYDAN: “BU ŞEHRE BİR YEMİNİMİZ VAR” SERDAR SOYDAN: “BU ŞEHRE BİR YEMİNİMİZ VAR”

İlçede devam eden temizlik çalışmalarını sosyal medya hesaplarından paylaşan ve dayanışmaya dikkat çeken Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Temizlik işleri ekiplerimiz ve çöp toplama araçlarımızla Hatay Samandağ'dayız. Personelinin büyük bölümü depremden etkilenen Samandağ Belediyesi ile dayanışma içerisindeyiz. Bölgedeki yurttaşlarımızın yararlarını sarmak için özveriyle görev yapan Yenişehir'in emekçilerine kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.