CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in eşi Meral Seçer’in başında olduğu Kadın Kooperatifi ve kafa ekibinden bazı isimlerle ilgili iktidara yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi’nden şok iddialar gündeme geldi. Sabah Gazetesi Yazarı Ersin Ramoğlu’nun bugün kaleme aldığı yazısında Büyükşehir Genel Sekreteri Olcay Tok, Seçer’in Danışmanı Ertan Liman ve Ulaştırma Daire Başkanı Ersan Topçuoğlu’nun eşleri üzerine Cemilli’de büyük miktarlarda arsa aldıklarını yazdı. Ayrıca Ramoğlu, Vahap Seçer’in eşi Meral Seçer’in başında olduğu kooperatifin belediyeye çiçek sattığını iddia etti.

Eşlerinin üzerine arsa almışlar
Ramoğlu, “Tarsuslu Olcay Tok. CHP’li Vahap Seçer’in hemşerisi ve yakın arkadaşı… Adam Adana’da Asayiş Şube Müdürlüğü yaptı. Seçer başkanı olunca Mersin’e genel sekreter olarak atandı. Adamda tezgah çok. Öyle işler yaptı ki asayişe baktığı günleri de şaibeledi. Eşi Rahime Tok adına Mezitli ilçesinde bir ev, Cemilli’de büyük miktarda arsalar almış. Sadece Olcay Tok değil arsa alan. Seçer’in danışmanı Ertan Liman da aynı mahalleden eşi Nevis Liman adına binlerce metre kare arsa almış. Ulaşım Daire Başkanı Ersan Topçuoğlu da eşi Elife Topçuoğlu adına yaklaşık 9 dönüm arsa kapattı. Buralar şimdi kırsal alan görünüyor. Ama yeni yapılacak imar tadilatıyla buralar konut ve ticari alana çevrilebilir. Dürüst CHP’lilere bakın. Başka ham-hum şorolopçu kimler var Allah bilir?” iddialarında bulundu.

Kooperatif adı altında belediyeye çiçek ve hediyelik eşya satıyorlar
CHP’li Vahap Seçer’in eşi Meral Seçer’in başkanlığını yürüttüğü Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi hakkında da iddialarda bulunan Ramoğlu, şöyle devam etti: “CHP’li yiyici takımı fonladıkları medya sayesinde kendilerini gizliyor. Biraz eşeleyince tüm pislikleri ortaya çıkıyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in eşi Meral Seçer’in başkanı olduğu Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nden belediyeye çiçek ve hediyelik eşya satıyor. Meral Hanım mevzu çakılmasın diye de faturaları küçük meblağlarda tutuyor. Ama sık sık fatura kesiyor. Kooperatif deyince aklınıza bin kişilik kooperatifler gelmesin. Meral hanımın kooperatifinin üyesi çok az! Kadın CHP’li Hatay Belediye Başkanı Lütfi Savaş’la da işbirliği yapıyor.”

BUNA GÖRE:

R. TOK: Olcay Tok’un Eşi
Mezitli Kaleburnu (Cemilli) 122 Ada 2 Parsel Tarla. 573.76 metre. Edinim tarihi 20.04.2022
Mezitli Kaleburnu (Cemilli) 122 Ada 1 Parsel Tarla. 2576.66 metre. Edinim tarihi 14.02.2022

MHP'Lİ UYSAL: “5 YILIN TELAFİSİNİ YAPACAĞIZ” MHP'Lİ UYSAL: “5 YILIN TELAFİSİNİ YAPACAĞIZ”

N. LİMAN: Ertan Liman’ın Eşi
Mezitli Kaleburnu (Cemilli) 122 Ada 2 Parsel Tarla. 573.76 metre. Edinim tarihi 17.02.2022
Mezitli Kaleburnu (Cemilli) 122 Ada 1 Parsel Tarla. 2576.66 metre. Edinim tarihi 14.02.2022
E. TOPÇUOĞLU: Ersan Topçuoğlu’nun Eşi
Mezitli Kaleburnu (Cemilli) 122 Ada 2 Parsel Tarla. 573.76 metre. Edinim tarihi 17.02.2022
Mezitli Kaleburnu (Cemilli) 122 Ada 1 Parsel Tarla. 2576.66 metre. Edinim tarihi 14.02.2022
Söz konusu arazilerin oldukça değerli olduğu ve tarla olarak görünürken, imar tadilatı ile konut ticari alana çevirme planları olduğu da yine konuşulanlar arasında.
Öte yandan, Ertan Liman’ın ilk işe başladığı zamanlarda eşinin şirketine ihaleler verildiği, yine Liman’ın kızının da psikolog olarak işe alındığı ortaya çıkmıştı.