Mesajında, günümüz dünyasında, doğru ve tarafsız bilgiye erişimin temel bir insan hakkı olduğunu vurgulayan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; bu bağlamda da gazeteciliğin günümüzde çok büyük önem taşıyan bir kamu görevi haline geldiğine işaret etti. Demokratik, özgür ve şeffaf toplumları yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basın olduğunun altını çizen Gültak, mesajında şu ifadeleri kaydetti; “Basın; çağdaş, demokratik ve özgür hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkin aracıdır.

Doğru ve objektif haber alma hakkı dokunulmazdır. Bu açıdan demokratik rejimlerde Basın, vazgeçilemez bir güç ve değer olmuştur. Basın; demokrasinin ilerlemesi, özgürlükler, insan hak ve hürriyetlerinin gelişmesi ve büyümesinde de çok büyük bir güç ve role sahiptir. Türk Basınında Sansürün Kaldırılışının 115’inci yıldönümünde, toplumun tarafsız ve doğru haber alma hakkını korumak ve sürdürmek amacıyla mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarımıza başarılar ve görevlerinde kolaylıklar diliyorum.

Akdeniz ilçemizi değiştirip dönüştürmek, aynı zamanda vatandaşlarımızın yaşamını her alanda güzelleştirmek amacıyla hayata kattığımız hizmet, proje ve yatırımlarımızın kent ve ülke kamuoyuna ulaşmasını sağlayan, basın meslek ilkeleri ışığındaki yapıcı eleştirileriyle bizlere yol gösteren basın mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu duygularla; yerelden ulusala bütün basın emekçilerimizin ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı tebrik ediyor, tüm meslek hayatlarında başarı diliyorum.”

TARİHİ PROJE YARIN HİZMETE GİRİYOR TARİHİ PROJE YARIN HİZMETE GİRİYOR