Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Başkan Altunok, beraberinde AK Parti Mersin Milletvekili Havva Sibel Söylemez, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Levent Uysal, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Emre Celal Gül ve cumhur ittifakı üyeleri ile birlikte çarşı esnafı, Taşucu, Say ve Tosmurlu mahalle halkını ziyaret etti.

“Mahallemizde yürüttüğünüz belediye hizmetlerinden memnunuz. Sizlere ve çalışma arkadaşlarınıza teşekkür ediyoruz” diyerek Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’a bir de plaket veren Tosmurlu Mahalle Muhtarı Muhammet Kır, coşkulu bir karşılama ile Başkan Altunok’u mahalle halkıyla buluşturdu.

“Ben de bu mahalle büyüdüm, bu mahallenin çocuğuyum. Aile büyüklerim de bu mahallede yaşıyor. Tosmurlu benim de mahallem” diyen Cumhur ittifakı Belediye Başkan Adayı ve Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok yaptığı konuşmada, “Beş yıllık görev süremizde korona virüs salgını, deprem ve ekonomide yaşanan  kriz nedeniyle verdiğimiz mücadele ve yardımlaşmanın yanı sıra halkımıza ve şehrimize de büyük hizmetler, büyük projeler sunduk. Son üç yıl içerisinde 84 projeyi Silifke’mizle ve halkımızla buluşturduk. Şimdi de yeni projelerimiz hazır. Halkımız bize ve Mersin’de Serdar Soydan Başkanıma görev verdiği takdirde cumhur ittifakımızın gücüyle yerel yönetimlerin gücünü birleştirerek halkımıza ve şehrimize çok önemli hizmetleri getireceğiz. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Silifke’miz için halkımız için şu anda yapımı devam eden yeni belediye hizmet binamızı da kısa sürede tamamlayarak hizmete açacağız. Bir yandan da Silifke’mizin il olması için çalışmalar yürütmekteyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye Silifke’mizin il olması ile ilgili isteğimizi her fırsatta yineliyoruz. Mersin Milletvekillerimiz, Cumhur İttifakı üyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve tüm halkımızla birlik ve beraberlik içerisinde il olma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Tarihi ve turistik yerleri ile deniz ulaşımı ile tarım ürünleri ile sanayi ürünleri ile Akdeniz bölgesinin en önemli ilçelerinden biri olan ve ayrıca Akkuyu Nükleer Güç Santralinin de ilçemize yakın bir yerleşim alanı üzerinde kurulması il olmamız konusunda en büyük sebeplerimizin başında yer almaktadır. Her türlü şartları bünyesinde barındıran Silifke'miz bir an evvel il olmalıdır. Biz belediye olarak il olmaya hazırız. Silifke’nin merkezine yaptığımız bu akıllı binayı da yeni il binası olarak kullanmayı hedefliyoruz. Siz değerli halkımızdan isteğim 31 Mart seçimlerinde Cumhur ittifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Serdar Soydan ve Silifke’nin öz evladı, tüm aile bireyleri ile birlikte Silifke’de yaşayan, Silifke’de ticaret yapan ve işyerinde yüzlerce Silifkeliye iş ve aş imkanı sağlayan hizmet insanı Sadık Altunok’a güçlü bir destek vermenizdir. Allah’ın izni Silifkeli hemşehrilerimizin de takdiri ile bir beş yıl daha sizlere hizmet etmek istiyorum. Verin yetkiyi görün etkiyi” dedi.

TOROSLAR’DA KURBAN SATIŞ ALANI TEMİZLENDİ TOROSLAR’DA KURBAN SATIŞ ALANI TEMİZLENDİ

Tosmurlu’da yaşayan akrabaları, yakınları ve tüm mahalle halkı ile bir de hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Altunok alkışlar eşliğinde mahalleden uğurlandı.

Editör: Yasin ABACI