Bir yandan ilçe genelinde yeşil alan varlığını arttırmak için çalışan Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, hazırladığı plan kapsamında kent merkezinden en uzak kırsal mahalleye kadar park, bahçe ve yeşil alanlarda temizlik, bakım, yenileme, çim ve ağaç budama hizmetlerine de aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda ekipler; 11-12 Kasım 2023 tarihleri arasında Mersin’de ilk kez düzenlenecek olan ‘Uluslararası Akdeniz Su Sporları Festivali’ne ev sahipliği yapacak Millet Bahçesi’nin sahil ve plajında lazerli araç yardımıyla temizleyip etkinliklere uygun hale getirdi.

KURUYAN AĞAÇLAR YENİLENİYOR, DALLAR VE ÇİMLER BUDANIYOR

Akdam Parkı, Karaduvar Sardalya Parkı, Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı, Karacailyas Emek ve Karaduvar Şehitlik Parkı’nda çim biçimi, budama ve temizlik yapan ekipler, Millet Bahçesi Sahil etabındaki ağaçları budadı, Özgür Çocuk Parkı’nda kuruyan ağaçların yerine yenisini dikti. Kazanlı Mahallesi 495 sokakta çim biçme ve budama yapan ekipler, sokağa dökülen moloz yığınlarını temizledi. Huzurkent Bahşiş Mahallesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hasan Akdoğan Parkı’nın etrafına dökülen moloz yığınlarını kaldıran park bahçeler ekipleri, Puğkaracadağ Mahallesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Sarı Parkında çim biçme ve temizlik çalışmasını tamamladı.

EKİPLER, AKDENİZ’İN DÖRT BİR YANINA HİZMET VERİYOR

ALTUNOK, “KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN” ALTUNOK, “KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN”

Öte yandan, merkez-kırsal demeden Akdeniz’e bağlı her mahalleye hizmet veren ekipler, Adanalıoğlu Limonlu Mahallesi Eylül Parkı, Huzurkent Adnan Menderes Mahallesi Çayır Parkı, Köselerli Mahallesi Eski Karakol Yolu, Dikilitaş Mahallesi Parkı ile Meydanı, Bahşiş, Hebilli Mahallesi Parkı ile Yeşilova Mahallesi’nde ağaçları budama, çim biçimi ve temizlik çalışması yaptı.