Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Türk Milleti’nin işgal ordularına karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı zafere taşıyan ve Büyük Taarruzun 101’inci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Gazi Mustafa Kemal’in, Samsun’dan başlattığı özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi vatanın tamamına yayılıp ‘Büyük Zafer’ ile taçlanmıştır. 30 Ağustos 1922 tarihi; esarete karşı asla yılmadan, büyük bir azim ve kararlılıkla mücadele eden aziz milletimizin, tam da her şeyin bittiği sanıldığı anda, özgürlüğe olan inanç ve ruhuyla yazıp bütün insanlığa hediye ettiği büyük bir destandır” dedi.

“MİLLETİMİZ, BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ VEREN ULUSLARA IŞIK OLMUŞTUR”

Mesajında; 30 Ağustos 1922’nin; Türk Milleti’nin adeta yeniden dirilişinin tarihi olduğunu vurgulayan Başkan Gültak, şu ifadeleri kaydetti; “Bu büyük zafer, ülkemizi parçalayıp milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı, tam da her şeyin bittiği sanılan bir dönemde milletimizin sarsılmaz kararlılığı, vatanseverliği ve kahramanlığıyla kazanılmış şanlı bir zaferdir. Türk Milleti, onurlu direnişiyle, özgürlüğünden asla taviz vermeyeceğini; vatan sevgisinin, sayısal üstünlükten daha güçlü olduğunu kanıtlamış, bağımsızlık mücadelesi veren uluslara da ışık olup yol göstermiştir.”

“MİLLETİMİZ, ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNE YÖNELİK SALDIRILARA KARŞI DAİMA HAZIRDIR”

SARSILMAZ, BU KEZ ENFORCE TAC 2024’TE SARSILMAZ, BU KEZ ENFORCE TAC 2024’TE

Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ sözünü de hatırlatan Başkan Gültak, “Aziz, cefakâr ve fedakâr milletimiz; tarihi boyunca vatan toprağından, bağımsızlığı ve özgürlüğünden asla taviz vermemiş, bu uğurda her türlü mücadeleyi göze almıştır. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına doğru ilerlerken; bilinmelidir ki ülkemizin birliği ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırıya karşı milletimiz, geçmişten aldığı kudret ve ilhamla hür yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir. Kurtuluş Savaşımızı, tarihte eşi görülmemiş zaferle taçlandıran, vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 101’inci yıldönümünü birlik ruhu içerisinde, gurur ve coşkuyla kutlayacağız. Bu duygularla, Büyük Zaferimizin 101’inci yaşını tebrik ediyor, bu üstün zaferi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları başta olmak üzere, vatan için, bayrak için, özgürlük ve bağımsızlık için toprağa düşen aziz şehitlerimizi, istiklal kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.”