Dünyaca ünlü Kuğu Gölü, Fındıkkıran gibi klasik balelerin arasında önemli bir yer tutan “Uyuyan Güzel” balesi Mersinli sanatseverler ile buluşacak.

Kötü kalpli büyücü Carabosse’un 100 yıl boyunca uyuttuğu prensesin öyküsünün anlatıldığı, müziği ünlü besteci Çaykovski’ ye ait iki perdelik eserin orkestra şefliğini Lorenzo Castriota Skanderbeg üstleniyor. Marius Petipa’nın koreografisinin üzerine Volkan Ersoy ve Armağan Davran’ın koreografisi ile sahnelenecek olan eser bale sanatçılarının üstün performansı ve müziğin büyülü gücü ile Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde izleyici ile buluşacak.

Eserin dekoru Hatice Kaptı’ya, kostümü Nursun Ünlü’ye, ışık tasarımı Tarı Deniz’e, eser sorumluluğu ise Erdoğan Şanal’a ait.

YENİŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLAR İÇİN RENKLİ BAYRAM PROGRAMI YENİŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLAR İÇİN RENKLİ BAYRAM PROGRAMI

Uzun bir aradan sonra beyaz bir bale ile izleyici karşısına çıkacak olan Mersin Devlet Operası ve Balesi, “Uyuyan Güzel”in  prömiyerini 28 Nisan 2022 Perşembe günü saat 20:30’da Opera Sahnesi’nde, ikinci gösterimi ise 30 Nisan 2022 Cumartesi 20:30’da yine opera sahnesinde gerçekleştirilecek.

Biletler Opera Gişesinden, https://www.biletinial.com adresinden ve Sanatcepte uygulamasından temin edilebilir.

Editör: TE Bilisim