MERSİN - Okul Sporları Voleybol Genç Kız A Kategorisi Turnuvası Mersin’de gerçekleştirildi. Finalde Tarsus Amerikan Koleji ile karşılaşan Mersin Evrensel Kültür Anadolu Lisesi, rakibini set vermeden 3-0 mağlup ederek namağlup şampiyon oldu.

25 takımın katıldığı turnuvada 13 maç oynayan Mersin Evrensel Kültür Anadolu Lisesi turnuvanın final maçında; Sıla Bora, Nisa Biçen, İlayda Bolat, Cennet İrem Çetin, Melisa Bolat, Doğa Matyar, Ela Palamut, Azra Levent, Nil Erboğa, Nehir Nida Erboğa, Nehir Batuk, Asya Yıldırım ve Samira Turhan ile sahaya çıktı. Rakibi Tarsus Amerikan Koleji’ni 25-14, 25-20 ve 25-9’luk skorlarla 3-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Mersin Evrensel Kültür Anadolu Lisesi turnuvayı da namağlup tamamladı.

BU FESTİVAL AKDENİZ’E ÇOK YAKIŞTI BU FESTİVAL AKDENİZ’E ÇOK YAKIŞTI

2020-2021 eğitim öğretim yılında kurulan ve Antrenörler Şeminur Dikmen, Mehmet Sucubaşı yönetimindeki Mersin Evrensel Kültür Anadolu Lisesi Kız Voleybol Takımı elde edilen bu şampiyonluk ile 11-14 Ocak 2023’te Adana’da yapılacak bölge maçlarında Mersin’i temsil etmeye hak kazandı.

“HEDEFİMİZ BÖLGE ŞAMPİYONLUĞU”

Sahadan galibiyetle ayrılarak Mersin’i bölge maçlarında temsil edecekleri için mutlu olduklarını söyleyen Mersin Evrensel Kültür Anadolu Lisesi Antrenörü Şeminur Dikmen: “Bizim için oldukça uzun ve verimli bir süreç oldu. Ne istediğimizi bilerek, neler yapabileceğimizi öngörerek, nelere odaklanmamız gerektiğini adım adım planlayarak sistematik bir maraton süreci gerçekleştirdik. Her yaptığımız antrenmanda sahada şampiyonluk için yarışıyormuşuz gibi özümseyerek çalıştık. Sporcularımız müthiş bir motivasyonla birbirlerine sürekli desteklediler. Bu stratejik çalışma sistemi ile kısa sürede uyumlu bir ilerleme sağladık. Aslında bu şampiyonluk bizim için bir başlangıçtı. İl birinciliği ilk hedefimizdi.  Bundan sonra bölge şampiyonluğu için yeniden kolları sıvadık” dedi.

Mersin Evrensel Kültür Anadolu Lisesi geçtiğimiz yılki turnuvayı ikinci olarak tamamlamıştı.