DUBAİ SEFERBERLİĞİ HIZ KAZANIYOR DUBAİ SEFERBERLİĞİ HIZ KAZANIYOR

Memişoğlu Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Memiş, gıda sektöründe 45 yıllık deneyimi, yaklaşık 8 milyar TL cirosu ve 9 fabrikasıyla faaliyet gösteren Tat Bakliyat’ın bu satın almanın gerçekleşmesi ile gıda sektöründe yeni pazarlara gireceğini ve büyümesini hızlandıracağını söyledi. Şerafettin Memiş, “Tat Bakliyat, imzaladığımız bu sözleşme ile Tat Gıda’nın ihracattaki başarısını hızlandırmayı ve Türkiye’deki marka gücü ile elde ettiği sektör liderliğini dünyaya taşımayı hedefliyor. Her yıl yeni yatırımlarla büyüyen firmamız, gıda sektöründe iştirak edeceği yeni pazarlarda Türk markası olarak dünyanın önde gelen oyuncularından olma stratejisine yönelik önemli bir adım atmış oldu.” dedi.

MEMİŞOĞLU TARIM (TAT BAKLİYAT) HAKKINDA

45 yıllık gıda sektörü deneyimine sahip olan Memişoğlu Tarım, Türkiye bakliyat ve hububat sektörünün lider firmalarından olarak, Tat Bakliyat markasıyla sektöründe başarıyla hizmet vermektedir. Tat Bakliyat, yurt genelinde çalışılan ulusal marketler ve 60 bayi ağıyla 60.000 satış noktasında yer almaktadır. Ayrıca 100 ülkeye yaptığı ihracatla sektöründe dünyanın en çok tanınan markalarından biridir.

Her yıl yapılan yatırımlarla hem Türkiye'de hem dünyada büyümesini sürdürmüş, şu an sektöründe Türkiye'nin önde gelen ve dünyanın sayılı firmalarından biridir. Tat Bakliyat, Mersin, İstanbul, İzmir, Edirne, Konya, Kırgızistan da olmak üzere toplamda 350 bin m2 alan üzerine kurulu toplam 9 fabrikasıyla, günlük 4000 ton ürün üretim kapasitesine sahiptir. Mersin ve Edirne'de günlük toplam 600 ton üretim kapasitesine sahip 2 çeltik (pirinç) fabrikası, Mersin'de günlük toplam 500 mt üretim kapasitesine sahip 3 bulgur fabrikası, Mersin'de günlük toplam 720 mt üretim kapasitesine sahip 2 kırmızı mercimek/ bezelye fabrikası ve bakliyat tesisleri bulunmaktadır.