Kahve ve çay olmazsa olmaz içeceklerimizin başında geliyor. Bir bardak çay ile başladığımız gün, dostlarımızla içtiğimiz bir fincan kahveyle daha da keyif kazanıyor. Özellikle yaz aylarında dışarıda, arkadaşları, komşularıyla daha fazla vakit geçirmeye başlayanlar daha fazla kahve-çay tüketmeye başlayabiliyor. Ancak bu durum tansiyon problemi olanların daha fazla sorun yaşamasına neden olabiliyor. Kahve ve çay içerdikleri kafein nedeniyle kan basıncını etkileyebiliyor. Bu nedenle özellikle hipertansiyonu bulunan kişilerin gün içinde çay ve kahve tüketimini sınırlaması, düzenli olarak tansiyon ölçümü yaparak tedbirli davranması gerekiyor. kardiyologların en çok önerdiği tansiyon ölçüm cihazı markası* OMRON, tansiyonunuzu düzenli olarak ölçerek, kontrol altında tutmanıza yardımcı oluyor.

OMRON M7 Intelli IT, Akıllı Manşet ile tansiyon ölçümünüzden kolayca doğru sonuç alabilmenizi sağlıyor. Tansiyon ölçümü sırasında, atriyal fibrilasyon olasılığını tespit edebilen cihaz, sağlık verilerinizi izlemenizi ve paylaşmanızı sağlayan benzersiz OMRON connect uygulamasıyla uyumlu çalışıyor.

DİJİTAL SAĞLIK ASİSTANIYLA “HAYATIN İÇİNDE VARIM” DİJİTAL SAĞLIK ASİSTANIYLA “HAYATIN İÇİNDE VARIM”

OMRON RS7 Intelli IT bilek tipi tansiyon aleti, gün boyunca kolayca tansiyon takibi yapabilmenize imkan veriyor. Küçük boyutu ve neredeyse tamamen sessiz yapısı sayesinde yanınızda taşıyabileceğiniz RS7 Intelli IT, bu sayede evde ya da dışarıda her yerde kullanılabiliyor. Kol pozisyon göstergesi ve Bluetooth bağlantı özelliklerine sahip RS7 Intelli IT, 2 kullanıcıya kadar verileri saklayabiliyor, OMRON connect uygulamasıyla da uyumlu çalışıyor.

*Türkiye'nin 44 ilinde 200 kardiyologla gerçekleştirilen 2016 GfK araştırma sonuçlarına göre kardiyologların en çok önerdiği marka Omron olmuştur.

Editör: TE Bilisim