Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mustafa Gültak, Meclis üyesi adayı Canet Kıt tarafından İhsaniye Mahallesi’nde organize edilen açık hava halk toplantısına katıldı. Miting havasında geçen buluşmada mahalle sakini vatandaşlar, Başkan Gültak ve Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan’ı, partinin şarkıları ve ellerinde meşalelerle karşıladı.  Ellerde bayraklarla büyük coşku içinde gerçekleşen mahalle toplantısına Coşku AK Parti ve MHP İlçe Başkanlarının yanı sıra motor tutkunları da katıldı. Alanda hazırlanan platforma çıkan Başkan Gültak, hep bir ağızdan söylenen şarkılara eşlik etti, ardından vatandaşlara hitap etti. Akdeniz’de 5 yılda hayata kattıkları hizmet, proje ve yatırımları anlatan Başkan Gültak, ilçenin kayıp 25 yılını geri kazandırdıklarının altını çizdi. Kadınlar ve gençler yararına hayata geçen projeleri hatırlatan Başkan Gültak, Akdeniz’de ayrımcılık yapmadan herkesi kucakladıklarını ve hizmet verdiklerini ifade etti.

“HER KESİMİ YANSITAN BİR MECLİS ÜYESİ LİSTESİ HAZIRLADIK”

BAYRAMDA YOLA ÇIKAN SÜRÜCÜLER İÇİN ÖNERİLER BAYRAMDA YOLA ÇIKAN SÜRÜCÜLER İÇİN ÖNERİLER

Yeni dönemde de Akdeniz’i büyüten, geliştiren ve yükselterek hak ettiği seviyelere getiren hizmet, proje ve yatırımlara devam edeceklerinin altını çizen Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sizleri ayrıştırmak isteyenlere izin vermeyin, birleştirenlerin yanında olun. Bizden önce Akdeniz’de devamlı kavga, gürültü vardı.

Biz 2019’dan sonra gelince muhabbet başladı. Kimse Alevi olduğu için, kimse Sünni olduğu için, kimse Kürt veya Zaza olduğu için, kimse Giritli olduğu için ayrıştırılmadı. Biz, her kesimin ve herkesin belediye başkanı olmayı başardık. Herkesle ilgili görüşmelerimiz, temaslarımız ısrarla devam etti. Huzurun, barışın, kardeşliğin teminatı olduk. Her kesimi içeren bir Meclis üyesi listesi yaptık. O listede Türk, Kürt, Arap tüm kardeşlerimiz kendini buluyor. Herkes var, her kesim var. Biz Akdeniz’i böyle yönetiyoruz.”

“MEHMET AKİF, İSTİKLAL MARŞI’NI ŞARKI OLSUN DİYE YAZMADI”

Başkan Gültak; Akdeniz’de, 31 Mart’ta kâğıt üzerinde 3 siyasi partinin yarışacağını kaydederek, “Bunun bir tanesi evden çalışıyor, sahaya çıkmıyor, hiç görünmüyor.  Bahçe, Kazanlı, Karaduvar, Şevket Sümer, Güneş ile ilgili bir projesi var mı, bilen yok. Evden çalışacakmış bu arkadaş. Helal olsun! Geriye kaldı 2 parti. Biri karşınızdaki kardeşiniz, tanıyorsunuz, Akdeniz’in Mustafa’sı. Diğeri kim? ‘Ben İstiklal Marşı okumak zorunda değilim’ diyen zihniyet. Orada dur! Mesele devletse, mesele bu ülkenin Kurtuluş Savaşı’nın komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise mesele İstiklal Marşı ise orada duracaksın. Bunları kabul eden herkes kardeşimiz. Ama bunlarla sorunun varsa orada dur! Atalarımız, Kurtuluş Savaşı’nda bunun için şehit olmadı, bunun için kucak kucağı yatmıyorlar. Devletimiz bizim, kutsalımızdır. İstiklal Marşı hepimizi bir araya marşımızdır. ‘Hakkıdır hakka tapan Milletimin İstiklal’ diyen Mehmet Akif, şarkı olsun diye yazmadı. Hepimiz kardeşiz. Devletimiz bir, bayrağımız bir! Bunları tartışmayız, tartıştırmayız da” ifadelerini kullandı.

“HERKESİ KUCAKLAYAN, HİZMET VE PROJE ÜRETEN KARDEŞİNİZE DESTEK İSTİYORUM”

Sözlerini; “Bu ilçeyi 15-20 yıl boyunca yönettiler. Getirdikleri durum ortada” diyerek sürdüren Başkan Gültak, “Sizlerden ricam; hiç kimseyi ayrıştırmayan, herkesi kucaklayan, kentsel dönüşümle, imarla, kadınlarla, gençlikle, hastalarla birçok proje üreten bu kardeşinize 31 Mart’ta destek vermenizi istiyorum. Aksi takdirde bugüne kadar yaptığımız her şey boşa gider. Tüm bu projeleri de 5 yılda değil 2 buçuk yılda yaptık. Ve Büyükşehir olmadan yaptık. O yüzden sizlerden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan’a da destek istiyorum. Kardeşim gelecek, onunla beraber, beni aşan sorunları birlikte çözeceğiz.”