Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, beraberinde Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan ve parti yetkilileri ile birlikte Adanalıoğlu, Homurlu ve Gündoğdu mahallelerini ziyaret etti, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Her yaştan vatandaşın sıcak ve yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Gültak, Akdeniz ve Mersin’de hizmet, proje ve yatırımların sürmesinin yanı sıra özellikle barış, huzur, kardeşlik ve güven ikliminin sürmesi için 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde vatandaşlardan destek istedi. Renkli anların yaşandığı ziyaretlerinde Başkan Gültak, Arap Alevi kültüründe önemli bir yeri olan “Eid El-Şağbani” dolayısıyla Adanalıoğlu Mahallesi’nde hrisi kaynatan kadınlarla buluşarak dev kazanda pişirilen hayır yemeğini karıştırdı.

“GENÇLERİMİZE YENİ BİR SPOR TESİSİ KAZANDIRACAĞIZ”

Adanalıoğlu ziyaretinde halka hitap eden Başkan Gültak, bölgeye kısa zamanda birçok hizmet ve yatırımı kazandırdıklarının altını çizdi. Problemlerin de büyük kısmını çözdüklerini kaydeden Başkan Gültak, “Bölgede bulunan bir spor sahamız var. Yıllarca o saha birileri tarafından gasp edilmişti. Mahkemeye verdik, takip ettik, bulduk ettik ki arazi üretelim, spor sahası yapalım. Şu an artık Spor Toto’nun ihale aşamasına geldi. Adanalıoğlu’nda yaşayan gençlerimizin çok güzel bir spor tesisi olacak” dedi.

“SAHİLDE 25 YIL BOYUNCA BİRİKEN ÇÖPLERİ KALDIRDIK”

Bir önceki yerel seçimlerin ardından göreve gelir gelmez Adanalıoğlu sahilinde 25 yıl boyunca biriken çöp ve atık sorununu çözdüklerini de hatırlattığı konuşmasında Başkan Gültak; “Bu adeta bir çevre katliamı, bölge sakini olan sizlere de yapılan büyük bir haksızlık ve hakaretti.

Sahile 25 yıl boyunca çöp dökmüşler. Peki, biz ne yaptık? Kazdık, çıkarabildiğimiz tüm çöpü toplayıp sahilden çıkardık. Büyükşehir’in atık deposuna attık. Etrafı düzenleyip üzerini de kumla kaplayıp tertemiz bir halde sahili sizlere teslim ettik” ifadelerini kullandı.

“ENGELLEMELERE RAĞMEN ADANALIOĞLU’NUN TRAFO SORUNUNU ÇÖZDÜK”

Adanalıoğlu sakinlerinin yaşadığı elektrik kesintilerinin sona ermesi için başlattığı mücadeleyi de hatırlattığı konuşmasında Başkan Gültak şöyle konuştu; “Burada trafo yeri ile ilgili imar çalışması yaptırdık. Elektrikleriniz sürekli kesiliyor, klimalarınız çalışmıyordu. TEDAŞ ile bizzat görüştüm, size trafo yeri yaptırdım. Yalnız bizim Meclisten geçmesi lazım, TEDAŞ’a vermek için. Fakat ne yaptı bazı partiler?

İsimlerini vermiyorum zaten siz biliyorsunuz… Bizim Cumhur İttifakı hariç diğer meclis üyeleri, o trafo yeri için ret verdiler. Yani sizin elektrik almanızı engellediler. Ona göre 31 Mart’ta iyi düşünün… Elektrik sıkıntısı çeken sizsiniz, ben TEDAŞ değilim, baskı yapıyorum, sizin için ödenek çıkarıp trafo yeri çıkarıyorum.  TEDAŞ da diyor ki parkın bir köşesinde bana yer var. Bazı Meclis üyeleri ise ret veriyor, ‘hayır oraya trafo yapılmaz’ diyor. Bunları unutmayın! Ama bütün bu engellemelere karşın isteğinizi yerine getirip buraya trafoyu yaptırdık, böylelikle elektrik sorununuz çözüldü. Birileri sizler için, vatandaşlarımız için hizmet üretmeye çalışırken, birileri de bizi engellemeye çalıştı.”

BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI BAŞKAN YILDIZ, VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

“YILLARCA TEMİZLENMEYEN KANALLARI ISLAH ETTİK, BAHÇE YOLLARINA İLK KEZ SOĞUK ASFALT DÖKTÜK”

Başkan Gültak; önceki Mersin Valisi ile birlikte Kazanlı, Karaduvar, Karacailyas ve Adanalıoğlu’nda, 20 yıl aradan sonra kapsamlı bir şekilde su kanallarının ıslahı ve temizliğini yaptıklarını da hatırlatarak, “Bunları sizler de çok iyi biliyorsunuz; İş makineleri geldi, habire temizledi, 20 yıldır temizlenmeyen su kanallarını. Bunları da biz yaptık. Akdeniz’de artık bahçe arası yollar da soğuk asfaltla kaplanıyor. İlk kez! Var mıydı daha önce? İki yılda 250 kilometre soğuk asfalt yaptım. Daha da olacak, daha da hizmet gelecek sizlere. Biz Akdeniz’in imarını, halkımızın ihtiyaç duyduğu hizmet, proje ve yatırımları sürdürmeye devam edeceğiz. çünkü söz verdik, sözlerimizi de yerine getirdik.”

“31 MART’TA DESTEKLERİNİZİ ESİRGEMEYİN”

Konuşmasının devamında, Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan’a da 31 Mart yerel seçimleri için destek isteyen Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; “Mersin’in şu makûs talihini değiştirelim. Büyükşehir ile uyumlu ve koordineli çalışabilmek istiyorum. Örneğin, asfaltım azaldığı zaman, gidip asfalt isteyebileceğim bir Büyükşehir Belediye Başkanı istiyorum. Veya bütçem azaldığında, sizlere hizmet getirebilmek için destek isteyebileceğim Serdar Soydan kardeşime de oy ve destek vermenizi rica ediyorum. Aksi halde Mersin çığır açamaz. Lütfen 31 Mart’ta desteklerinizi ikimizden de eksik etmeyin” diye konuştu.

Editör: Yasin ABACI