banner180

banner196

Mersin'de 23 Nisan coşkusu sokaklara taştı

Başkan Seçer ve Meral Seçer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu çocuklarla birlikte yaşadı. Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kortej yürüyüşüne ve Cumhuriyet Gösteri Merkezi’ndeki kutlama programına katılan Başkan Seçer, “Umut ediyorum gelecek günler bu günlerden daha güzel olacak çünkü çalışıyoruz çünkü azmediyoruz. Her şey çocuklarımız için. Çocuklarımızı çok seviyoruz, bayramlarını kutluyoruz” dedi.

GENEL 23.04.2022, 23:29 Yasin ABACI
Mersin'de 23 Nisan coşkusu sokaklara taştı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törenin ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kutlama programına katıldı. Başkan Seçer ve Meral Seçer, Galatasaray Meydanı’ndan başlayan kortejde çocuklarla birlikte Cumhuriyet Gösteri Merkezi’ne kadar yürüdü. Başkan Seçer, “Umut ediyorum gelecek günler bu günlerden daha güzel olacak çünkü çalışıyoruz çünkü azmediyoruz. Her şey çocuklarımız için” dedi. Başkan Seçer, gökyüzüne havalanan rengarenk balonlarla çocuklara bir de sürpriz yaptı.

“SADECE BİZİM ÇOCUKLARIMIZIN DEĞİL, DÜNYA ÇOCUKLARININ BAYRAMI”

Başkan Seçer, ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törene katıldı. Seçer, resmi törenin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Örgütü’nün düzenlediği kutlama törenine geçti. Törende konuşan Başkan Seçer, “Sadece bizim çocuklarımızın değil, dünya çocuklarının bayramı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyada çocuklara armağan ettiği ilk ve tek bayram kutlu ve mutlu olsun” dedi. 102 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çok zor koşullarda kurulduğunu belirten Başkan Seçer, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözüne de vurgu yaparak, TBMM’nin en kısa zamanda yine güçlü bir parlamenter sistemle görevini yapmaya devam edeceğine inandığını ifade etti.

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE ARKADAŞLARININ İRADESİNİ TÜRKİYE’YE HAKİM KILACAĞIZ”

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak çocukları önemseyen bir yönetim anlayışına sahip olduklarına dikkat çeken Başkan Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı, çocuk ana karnındayken annesinin sütünü gönderiyor. Çocuk daha 6 aylıkken sütünü, çocuk bezini, şampuanını gönderiyor. Çocuk sağlıklı birey olsun diye okuluna sütünü gönderiyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Eğitim önemli’, ‘Çocuklarımız bizim gözümüzün nuru, geleceğimizin ışığı, karanlığımızı aydınlatanlar’ diyor. Bugüne kadar olduğu gibi aynı düşünceyle, aynı inançla hep beraber tüm partili arkadaşlarım, milletvekillerim, belediye başkanlarım çalışmaya devam edeceğiz, çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız. Yüz yıl önceki iradeyi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının iradesini Türkiye’ye hakim kılacağız” ifadelerine yer verdi.

banner187

ÇOCUKLARLA EL ELE YÜRÜDÜLER

Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Gösteri Merkezi’nde 24 Nisan Pazar günü saat 22.00’ye kadar sürecek kutlama programı ise Galatasaray Meydanı’ndan yapılan kortej yürüyüşüyle başladı. Başkan Vahap Seçer ve Meral Seçer, etkinliklerin yapılacağı alana kadar çocuklar, bando ekibi, palyaçolar ve bisikletliler eşliğinde yürüdü. Etkinlikte CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP İl Başkanı Adil Aktay, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, daire başkanları ve çok sayıda çocuk ve aileleri yer aldı.

“BİZİ DEMOKRASİ TAÇLANDIRACAK”

Başkan Seçer, etkinliğe katılan ve katılmayan tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, “Çocuklarımız mutlu, sağlıklı, başarılı olursa biz daha çok mutlu oluruz. Onlar için yaşıyoruz, onlar için çaba sarf ediyoruz” dedi. 23 Nisan’ın iki önemli özelliği olduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Bir tanesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve arkadaşlarının yürüttüğü Ulusal Kurtuluş Savaşı sırasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu gün. Yani halkın egemenliği, milletin egemenliği, kayıtsız ve şartsız sizlerin egemenliği. Bizi demokrasi taçlandıracak. Bizi hukuk devleti, refah ülkesi Türkiye mutlu edecek” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZA ÇAĞDAŞ BİLİMİN IŞIĞINDA İYİ EĞİTİM VERDİRMELİYİZ”

Başkan Seçer, çocukların geleceği için eğitimin önemine de vurgu yaparak, “Çocuklarımıza iyi bakmalıyız, aklen ve bedenen sağlıklı olmalılar. Çağdaş bilimin ışığında iyi eğitim verdirmeliyiz. Atatürk’ün dediği gibi; ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’. Çocuklarımız ilimin peşinden gidecek. Daha güzel bir ülke olacağız. Barış, kardeşlik, huzur, refah içerisinde yaşayacağız. Bütün çabamız çocuklarımız için” ifadelerine yer verdi.

“HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Din, dil, ırk, köken fark etmeksizin herkesin kardeş olduğuna vurgu yapan Başkan Seçer, şunları söyledi: “Önce Mersinimize, ülkemize sahip çıkalım. Doğudan batıya, kuzeyden güneye, kökümüz, kökenimiz, rengimiz, dilimiz, dinimiz, farkımız ne olursa olsun hepimiz kardeşiz. Hepimizin Allah’ı bir, kitabı bir, bayrağı bir, Atatürk’ü bir. Bizim için gerisi teferruat. Ülkemize, huzurumuza, kardeşliğimize, barışımıza sahip çıkalım. Dünyada bize bizden daha dost kimse yok, bunu unutmayalım. Ellerimizi sımsıkı birbirimize yapıştıralım ve tutalım. Kalben birbirimizi sevelim. Bugün burada çocuklarımızla hoşça vakit geçireceğiz. Umut ediyorum; gelecek günler bu günlerden daha güzel olacak. Çünkü çalışıyoruz, çünkü azmediyoruz. Her şey çocuklarımız için. Çocuklarımızı çok seviyoruz, bayramlarını kutluyoruz.”

“ŞİMDİ BİR SÜRPRİZİMİZ VAR ÇOCUKLARIMIZA’ DİYEN BAŞKAN SEÇER, SAHNEDEN İNEREK ÇOCUKLARLA BİRLİKTE GÖĞE UÇURULAN BALONLARI İZLEDİ.

Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliğinde konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığında Türkiye Cumhuriyeti’nin, bu toprakları kurtarma kararlılığını gösteren Atamız bir şey daha yaptı. 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtı ve savaşırken bile en önemli kararları Meclis’ten aldı. Dedi ki; ‘Egemenlik milletindir’. Bir şey daha yaptı; dünyada bir ilk; Bugünü, demokrasiyi çocuk bayramı olarak ilan etti. Dünyada bunu yapan tek lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk” ifadelerini kullandı.

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, 23 Nisan’ın bütün ulusal bayramların içerisinde en özeli olduğunu belirterek, “Bizim ulusal bayramımız ama bu bayram Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından yeryüzündeki tüm çocuklara armağan edilmiştir. O yönden çok önemlidir. Burada bu önemli günde birlikteyiz. Bu organizasyonu yapan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da Ulu Önder Atatürk’ü her geçen gün daha iyi anladıklarını söyleyerek, “O’nun yaptıklarının ne kadar büyük olduğunu çok daha iyi kavrıyoruz. Bundan sonra da yine Atatürk’ün devrimlerinin sizler tarafından daha ileriye taşınacağına ben inanıyorum. Mersin Büyükşehir Belediyemiz’in yapmış olduğu bu organizasyon gerçekten güzel oldu” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Seçer ve Meral Seçer, alanda 23 Nisan için oluşturulan stantları ve etkinlik alanlarını tek tek gezdi. Çocuklarla fotoğraf çektiren ve sohbet eden Başkan Seçer, miniklerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası konseriyle sahne performansları başladı. Çocuklar, söylenen şarkılar eşliğinde doyasıya dans etti. Öte yandan alanda yer alan kadın üretici stantları, K9 köpeklerinin gösterileri, iklim ve çevre atölyesi, sportif faaliyetler, sanat atölyeleri, bilim ve eğlence atölyeleri, VR Mersin ve hayvan sevgisi, çiçek ekim atölyesi gibi birçok eğlenceli aktive ile çocuklar farklı bir 23 Nisan deneyimi yaşadı.

ÇOCUKLAR, YAŞADIKLARI MUTLULUĞU ANLATTI

Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliğine katılan çocuklar mutluluklarını dile getirdi. Kır Çiçekleri’nden Semiha Savaş,  “En güzel 23 Nisan’ım olabilir. Çok kalabalık bir ortam ve sporla iç içeyiz. Etraf kalabalık, eğlenceli bir ortam var” derken, Nesrin Başaran ise “Bugün Başkanımızla beraber güzel bir yürüyüş yaptık. Çok eğlendik. Başkanımızla birlikte olmaktan çok gurur duyduk” diye konuştu.

“GÖKYÜZÜ MAVİLİKTEN ÇIKTI, RENGARENK OLDU”

Çocuklardan Esmanur Kaçar da “Bu bayramı bize Atatürk emanet etti. Atatürk bize hep çalışmayı, hep ileriye gitmeyi öğretti ve biz bu yolda yürüyeceğiz” ifadelerine yer verirken, çocuklardan Ilgın Atabay, “23 Nisan’ı çok seviyoruz. Gerçekten bugün çok güzeldi. Gökyüzünde balonlar uçmaya başladı, çok güzel bir görüntü oluştu. Gökyüzü mavilikten çıktı, rengarenk oldu. Vahap Seçer Başkanımız yaptı, çok mutluyuz” dedi.

BAŞKAN SEÇER, KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA BIRAKTI

Başkan Seçer, 23 Nisan Bayramı programının devamında makamında çocukları ağırlayarak, Başkanlık koltuğunu teslim etti. Koltuğa oturan çocuklar, isteklerini sıraladı. Renkli sohbetlerin yaşandığı ziyarette Başkan Seçer, koltuğa oturan minik başkanların taleplerini dinleyerek, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Başkan Seçer’i; Tarsus Sevgi Özel Eğitim Merkezi öğrencileri ileYiğit Elibol, Bade Yalçın ve Çağlar Poyraz Demir ziyarette bulundu.

Türkiye Şampiyonası’nda atletizm ve halter branşlarında dereceye girerek ödüllere layık görülen Kır Çiçekleri ile Büyükşehir Belediyesi MSK sporcuları da Başkan Seçer’i ziyaret etti. Şampiyonada dereceye girenlere başarılarının devamını dileyen Başkan Seçer, ziyaret sonrasında sporcularla fotoğraf çektirerek hediyeler dağıttı.

Yorumlar (0)
20
açık
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak 03:48
Güneş 05:25
Öğle 12:43
İkindi 16:32
Akşam 19:51
Yatsı 21:21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 37 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31

Gelişmelerden Haberdar Olun

@