Cillian Murphy'nin başrolünde oynadığı Oppenheimer dahil olmak üzere Christopher Nolan'ın birçok ödüllü filmi Emirates ice'a yeni eklenen “Ödül Sezonu” kategorisindeki en iyi filmler arasında yer alıyor. 7 BAFTA, 5 Altın Küre (Golden Globes), 8 Eleştirmenlerin Seçimi (Critics’ Choice) ödülünün sahibi olan Oppenheimer, kazananların 10 Mart'ta Los Angeles'ta düzenlenecek törenle açıklanacağı Akademi Ödülleri'nde de 13 dalda aday olarak gösterildi.

Akademi Ödülleri’nde 10 dalda adaylığının bulunmasının yanı sıra birçok ödüle aday gösterilen, başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Lily Gladstone'un yer aldığı ve Martin Scorsese'nin yönettiği Altın Küre ödüllü Western filmi Dolunay Katilleri (Killers of the Flower Moon) de ice üzerinden izleyiciyle buluştu.

SAKIP SABANCI ULUSLARARASI ARAŞTIRMA ÖDÜLLERİ VE 20’NCİ YIL ANMA TÖRENİ 30 NİSAN’DA GERÇEKLEŞECEK SAKIP SABANCI ULUSLARARASI ARAŞTIRMA ÖDÜLLERİ VE 20’NCİ YIL ANMA TÖRENİ 30 NİSAN’DA GERÇEKLEŞECEK

96.Akademi Ödülleri’nde En İyi Film dalında aday gösterilen ve 2024'ün en çok ödül alan filmleri arasında yer alan Kore romantik draması Başka Bir Hayatta (Past Lives), heyecan verici Fransız hukuk draması Bir Düşüşün Anatomisi (Anatomy of a Fall) ve gişe rekorları kıran Barbie de ice’ta yer alıyor.

Bu yılın ödüllü animasyon filmleri arasındaki Süper Mario Kardeşler Filmi (The Super Mario Bros. Movie), Örümcek-Adam: Örümcek Evrenine Geçiş (Spider-Man: Across the Spider-Verse) ve Elemental: Doğanın Güçleri de ice'ta çocuk ve çocuk ruhlu kalan yolcuları bekliyor.

Ödüllü aksiyon filmi arayan yolcular için ice’ta bilim kurgu-aksiyon filmi Yaratıcı (The Creator), gerilim-aksiyon filmi Cenaze (The Burial) ve dünyanın ilk akıllı telefonunun hızlı yükselişini ve düşüşünü anlatan biyografik drama BlackBerry yer alıyor.

Müzikal sevenler için de pek çok ödül kazanan Little Richard: I Am Everything, Venedik'te Cinayet (A Haunting in Venice) ve Flora and Son ice’ta izleyicilerin beğenisine sunuluyor.

ice kütüphanesinde ayrıca Nicolas Cage'in başrolde oynadığı kara komedi ve fantastik film Rüya Senaryo (Dream Scenario) ve Sofia Coppola'nın Elvis Presley'in eşi hakkındaki biyografik draması Priscilla da yer alacak. ice ayrıca yolcularına Brezilya yapımı Hayalet Resimler (Retratos Fantasmas) ve Amerikan yapımı After the Bite dahil olmak üzere 100'e yakın belgesel arasından seçim yapma imkânı sunuyor.

Birinci sınıf eğlence isteyen yolcular, 6.500'den fazla film, TV programı, podcast ve müziğin yanı sıra spor ve uluslararası haberleri izlemek için canlı TV kanalı sunan Emirates ice ile seçim yapmakta zorlanıyor.

Emirates, 2.000'den fazla Hollywood ve uluslararası filmi içeren ice kütüphanesi ile klasiklerden gişe filmlerine, zamanımızın kültürel ruhunu temsil eden en yeni ve mutlaka izlenmesi gereken ödüllü birçok içeriğe uzanan geniş bir seçkiyi yolcularının beğenisine sunuyor.

Editör: Yasin ABACI