Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, 11-12 Kasım 2023 tarihleri arasında Mersin Millet Bahçesi sahil etabında gerçekleşecek olan “Uluslararası Akdeniz Su Sporları Festivali” öncesi, etkinliğin düzenleneceği alanda incelemelerde bulundu, devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Ardından festivalin gerçekleşeceği alanda incelemelerde bulunan Başkan Gültak, bütün Mersinlileri festivalin gerçekleşeceği tarih aralığı içerisinde su, plaj ve kara sporları ve vatandaşlara yönelik eğlenceli etkinlikler ve konserlerin organize edileceği festivale davet etti.

“MERSİN’DE İLK KEZ DÜZENLENİYOR”

Su sporları festivalinin kentte ilk kez düzenleneceğinin altını çizen Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; “Mersin Millet Bahçemizin sahil etabında, 11-12 Kasım tarihleri içinde Türkiye’nin en güzel ve en büyük su sporları festivalini gerçekleştireceğiz. Böylesi bir festival Mersin’de ilk kez düzenlenecek. Festival kapsamında 13 farklı branşta yarışmalar organize edilecek. Su sporları festivalimize yurtdışından da 200 sporcuyu bekliyoruz. Dolayısıyla yurtiçi ve yurtdışından toplamda 500 sporcunun katılacağı uluslararası nitelikte bir su sporları festivalinden bahsediyoruz” dedi.

“A KALİTE BİR FESTİVAL MERSİNLİLERİ BEKLİYOR”

KAYITLAR DEVAM EDİYOR KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Sözlerini; “Mersin’in ve Akdeniz’in marka değerinin yükselmesini sağlayacak ‘A’ kalite bir festivali ilk kez kentimizde biz gerçekleştirmiş oluyoruz” diyerek sürdüren Başkan Gültak, Mersinlilere seslenerek; “Lütfen 11-12 Kasım günleri içinde hiç kimseye söz vermeyin. Çünkü Mersin’de ilk kez böylesi bir su sporları festivali yapılıyor. Aileniz ve çocuklarınızla eğlenebileceğiniz, birlikte keyifli zaman geçireceğiniz, farklı branşlarda oyunları da izleyebileceğiniz dolu dolu 2 gün sizleri bekliyor” ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilisim