BAŞKAN YILDIZ; MAHALLE MUHTARLARIYLA BULUŞTU BAŞKAN YILDIZ; MAHALLE MUHTARLARIYLA BULUŞTU

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, seçim gezileri kapsamında Yeni Mahalle'de seçmenlerle bir araya gelerek, 31 Mart’ta destek istedi. Her gittiği yerde vatandaşların büyük coşkusu ve sevgi seli ile karşılanan Başkan Gültak, mahalledeki seçim ofisinin açılışını da yaptı.

Açılışta vatandaşlara hitap eden Başkan Gültak, kendilerinden önce Akdeniz'de huzur, barış ve kardeşliğin olmadığını ifade ederek: "Bizimle birlikte Akdeniz'de artık barış, huzur ve kardeşlik var. Herkesi kucaklayan, ötekileştirmeyen bir anlayışla belediye başkanlığı yaptım. Birçok mahallede kadınlarımız, gençlerimiz mağdurdu. Esnafımız kepenk kapatıp, açmaktan bıkmıştı, 7'sinden 70'e herkes huzur, barış ve kardeşlik istiyordu. Biz de göreve gelir gelmez bunları getirdik. Mustafa Gültak Akdeniz'in huzuru oldu. Akdeniz'e barış ve kardeşliği getirdi. İnşallah 31 Mart'tan sonra bunların teminatı bizde. Artık Akdeniz'in kadınları üretiyor, ticaret yapıyor, evine para kazandırıyor. Bununla birlikte kadınlar Türkiye'yi geziyor. Gençlere birçok proje yaptık. Artık Akdeniz'in gençleri Yenişehir'deki, Mezitli'deki gençlerle kapışabilir hale geldi. Eğitimde, sporda yaptığımız yatırımlarla gençler kendini buldu" diye konuştu.

"KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİYLE AKDENİZ'İ GÜZELLEŞTİRİYORUZ"

Kentsel dönüşüm projeleriyle Akdeniz'i güzelleştirmeye başladıklarını dile getiren Başkan Gültak: "Artık Akdeniz; barışın, kardeşliğin, huzurun şehri. Havalimanı yakın tarihte açılıyor. İmarlar yavaş yavaş bitiyor. Hal'den Huzurkent'te imar geliyor. Bu ne demek biliyor musunuz? Binlerce yeni işyeri ve binlerce gence iş demek. Ancak biz olursak bunlar yürür. Siz daha önce burayı yönetenleri iyi tanırsınız. Onlar bir şey yapmadılar. 31 Mart huzurun, barışın, kardeşliğin seçimi olacak. Lütfen kendiniz için, çocuklarınız için bizlere destek olun. Aksi taktirde huzursuzluk, kavga, problem gelir. Siz bunları yaşadınız. Bizim neler yaptığımızı da gördünüz. Önümüzdeki dönem etüt merkezleri, kültür evleri, kentsel dönüşümlerimiz artıracağız. Yeni imarlarla birlikte Akdeniz sanayi ve lojistik ilçesi oluyor. Biz olduğumuz sürece bunlar devam edecek. Sizlere güveniyoruz. Kürdü ile, Türk’ü ile, Arap’ı, Sünni’si, Alevi’si ile hepimiz kardeşiz. Bu kardeşliğin bozulmasına izin vermeyin" ifadelerini kullandı.

Editör: Yasin ABACI